Weź wszystko

Każcie ludziom usiąść. J 6, 1-15

Bóg chce zaspokoić głód człowieka. Niczym innym tylko Sobą. Człowiek chodzi za Nim, bo zobaczył znaki, jakie uczynił wobec chorych. Lecz Jezus chce dla człowieka czegoś więcej, czegoś dużo więcej. Chce dać całego Siebie. W pełni. Czy człowiek chce wziąć WSZYSTKO? Czy tylko odrobinę, namiastkę, połowicznie…?

chleb1By zaspokoić głód, Jezus najpierw każe ludziom usiąść. Najpierw trzeba się zatrzymać. Zatrzymać ciało, które ciągle gdzieś biegnie, zatrzymać potok myśli, który jak szalony pędzie we wszystkich kierunkach. Zatrzymać się. Łatwe? Wcale.

A po co w sumie się zatrzymywać? Żeby móc doświadczyć swojego istnienia. Żeby spotkać się z samym sobą. Bo wtedy jest otwarta droga do spotkania z Bogiem – Tym, który jest Źródłem mojego istnienia.
Zatrzymanie jest potrzebne również po to, by doświadczyć, że jestem głodny, że moje istnienie nie zaspokaja samo siebie, że potrzebuję Tego, który tak naprawdę jest moim WSZYSTKIM.

Jezus każe mi dzisiaj usiąść. Każe usiąść mojemu ciału, moim myślom, pragnieniom, uczuciom. Każe usiąść również temu, co jest we mnie głodem, ucieczką, pustką, bezsilnością, grzechem. Kiedy usiądę, stanę się zdolny przyjąć WSZYSTKO. Przyjąć Drogę, która prowadzi do celu, PRAWDĘ, która oświetla drogę i ŻYCIE, które jest celem i nigdy się nie kończy. Przyjąć WSZYSTKO, przyjąć JEZUSA. Bo nie ma w innym imieniu zbawienia.

4 komentarze

 1. Bożena
  10 maj, 2017

  Kiedy usiądę, stanę się zdolny przyjąć WSZYSTKO.

  tak Panie takie słowo było mi potrzebne ……. każesz mi usiąść i przeanalizować moje pragnienia , uczucia myśli i całe odrętwiałe ciało. I to wszystko z czym ostatnio się zmagam.
  Usiądź córko i spocznij WE MNIE 🙂

 2. Kamila
  28 kwi, 2017

  Dwa razy wstawiałam uśmiech i dwa razy „host error” . Ale sie uparłam 🙂

 3. Kamila
  28 kwi, 2017

  Jak bardzo Ojca teksty trafiają w to, co akurat jest mi potrzebne dziękuję

  • Kamila
   28 kwi, 2017

   Jak bardzo mnie nawracają

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *